Mezoterapia mikroigłowa

Jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego skóry. Podczas zabiegu specjalistyczna głowica z mikroigiełkami delikatnie nakłuwa naskórek skóry. Te mikro nakłucia pobudzają i stymulują naskórek, co z kolei powoduje, że jego przepuszczalność zwiększa się wielokrotnie, a dzięki temu Twoja skóra jest gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli i to na idealnej głębokości skóry właściwej.

Głębokość nakłuć sterylnego jednorazowego kartridża dobierana jest indywidualnie.
Jest to intensywny i inwazyjny zabieg: skóra potrzebuje 1-1 dni na poradzenie sobie ze stanem zapalnym, 2-7 na gojenie (faza epitelizacji). Fazy proliferacji i remodelingu odbywają się już bezinwazyjnie. Przy standardowych procedurach zabiegu Klient funkcjonuje normalnie już na drugi dzień po zabiegu, z zachowaniem zaleceń kosmetologa.

Czy mezoterapia mikroigłowa boli?

Poziom odczuwania bólu jest indywidualny, na ogół Klienci są w stanie znieść zabieg bez znieczulenia. Jeśli jednak okaże się, że odczuwanie igieł jest zbyt mocne, może zostać nałożony krem znieczulający (dopłata wg cennika).
Długość igieł oraz predkość dopasowuję indywidualnie do skóry oraz partii na ciele. W przypadku głębokich blizn lub rozstępów konieczna jest zwiększona długość igieł, a co za tym idzie - zwiększa się odczuwalność bólu. Zazwyczaj przy tego rodzaju mezoterapii konieczne jest znieczulenie.

Jakie są zalecenia po zabiegu?
 • Nie wolno opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium Przez 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z korzystania z sauny, basenu, peelingów, depilacji, intensywnych ćwiczeń

 • Przez 7-10 dni po zabiegu nie należy nakładać preparatów o działaniu mocno złuszczającym

 • Przez 14 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z uprawiania sportów zimowych

 • Przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu

 • Należy stosować kremy ochronne z filtrem SPF 30 lub SPF 50

 • Należy stosować kremy silnie regenerujące, nawilżające

 • Makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu

  i kilka innych, które omawiam w gabinecie

Pielęgnacja domowa
 • Jest konieczna do prawidłowego procesu gojenia oraz do osiągnięcia możliwie najlepszych efektów zabiegu

 • krem z wysokim filtrem jest absolutnie konieczny

 • bardzo zalecam zakup kosmetyków Purles z linii dermoterapeutycznej z której był wykonywany zabieg

Jakie partie na ciele można poddać mezoterapii?

Właściwie każdą, specjalizuję się w mezoterapii twarzy, ale wielokrotnie wykonywałam mezoterapię mikroigłową na okolicę blizny po cięciu cesarkim, rozstępy brzucha lub pośladków. W niedalekiej przyszłości mam nadzieję wykonywać mezoterapię trychologiczną (na skórze głowy)

Przeciwwskazania

Ciąża i laktacja, choroby skóry, nowotwory, niska krzepliwość krwi i stosowanie leków obniżających krzepliwość, trądzik różowaty, ropowiczy i krostkowy, nadciśnienie, cukrzyca, skłonność do keloidów, kuracje retinoidami i izotretynoiną, zabiegi medycyny estetycznej (botoks do 10 dni, laser itp do 4 tyg)

Mezoterapia nanoigłowa

To bezbolesna metoda nanoiniekcyjnego podania substancji aktywnej do naskórka. Szczególnie polecana w przypadku skór naczyniowych (także z trądzikiem różowatym), dla skór cienkich i trudno gojących się. Zabieg może być wykonywany u osób chorych na cukrzycę, kobiet w ciąży i w trakcje laktacji. Nie powoduje stanu zapalnego. Stymuluje komórki macierzyste wastwy podstawnej, spłyca zmarszczki, zwieksza transepidermalne wnikanie substancji czynnych, rozluźnia desmosomy w warstwie korneocytów.

Zabieg jest całoroczny i można go wykonywać co 7- 10 dni w zależności od rodzaju dermoterapii. Zabieg można wykonywać także na górnej powiece i czerwieni wargowej. Jest to idealna metoda dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z mezoterapii mikroigłowej.

Zabiegi z użyciem mezoterapii (dermapena)

Growth Factor Technology z czynnikami wzrostu
Intensywna odnowa Anti Time Skin Therapy
Intensywne odmłodzenie Anti Aging Skin Therapy
Regeneracja Vit C Skin Therapy
Mezoterapia dla skóry trądzikowej lub naczyniowej
Mezoterapia na przebarwienia, blizny, rozstępy

O tych zabiegach przeczytasz w dziale "terapie dermokosmetyczne"