Nazywam się Grażyna Handwerker

i od 2010 roku jestem kosmetologiem, w branży beauty pracuję od 2005 roku z przerwami na urodzenie trójki dzieci.
Najpierw studiowałam zootechnikę, w ramach hobby zrobiłam kurs stylizacji paznokci i rozpoczęłam pracę z dużym salonie kosmetycznym, potem wciągnęły mnie inne szkolenia z zakresu pielęgnacji skóry, aż w 2007 rozpoczęłam studia na kierunku kosmetologia z fizykoterapią i masażem zdobywając tytuł licencjonowanego kosmetologa. W ciągu tych kilkunastu lat branża bardzo się zmieniła, jednak nadal bliżej mi to tak zwanej białej kosmetyki niż do laserów i wypełniaczy.
Specjalizuję się w dermoterapii: pielęgnuję, upiększam, redukuję, niweluję i poprawiam defekty skóry spowodowane np. trądzikiem, przebarwieniami, złą pielęgnacją, chorobą lub innym czynnikiem. Ustalam plan pielęgnacyjny i/lub naprawczy, dobieram kosmeceutyki gabinetowe
i domowe, często działam w porozumieniu z dermatologiem by osiągnąć możliwie najlepsze efekty terapii.

Poza dermoterapią, stylizacją paznokci i upiększaniem (henna, depilacja, lifting rzęs), w moim wachlarzu usług i kompetencji znajduje się także japoński liftingujący masaż Kobido. Z masażem jest mi bardzo po drodze, dlatego większość zabiegów pielęgnacyjnych na twarz go zawiera.
Terapia manualna to coś, w czym czuję jak współczesna wiedza i aparatura kosmetyczna łączy się z holistycznym podejściem do ludzkiego ciała jako rozbudowanego układu.

W zakresie moich zainteresowań znajduje się także ziołolecznictwo, dlatego na wiodącą markę w moim gabinecie wybrałam Purles - francuskie kosmeceutyki, w których dominują składniki pochodzenia naturalnego, nie zawierają parabenów, SLS i SLES, są testowane dermatologicznie, nie zawierają olei mineralnych ani związków pochodnych ropy naftowej.

W moim kameralnym gabinecie w Zielonkach oferuję profesjonalne usługi kosmetologiczne. Zapraszam do rezerwowania terminów!

Zakres moich kompetencji:
  • analiza rodzaju i stanu skóry

  • dobór kosmeceutyków do pielęgnacji domowej

  • dobór zabiegów pielęgnacyjnych i terapeutycznych oraz ich wykonanie

  • prowadzenie terapii mających na celu usunięcie i/lub zniwelowanie problemów skórnych takich jak przebarwienia, trądzik i blizny potrądzikowe, nadprodukcja sebum, utrata jędrności i elastyczności skóry, obniżenie napięcia mięśniowego i utrata owalu twarzy, zanieczyszczenia i wykwity skórne, nadmierna wrażliwość i pękanie naczynek, rozstępy i blizny, odwodnienie skóry, odbudowa płaszcza hydrolipidowego, wyciszenie gry naczyniowej np po poparzeniu słonecznym, łagodzenie stanów zapalnych skóry

  • przygotowanie skóry do zabiegów medycyny estetycznej

  • drobne zabiegi kosmetyczne typu henna, depilacja, rzęsy

  • manicure: hybryda, żel, akrylożel

  • pedicure kosmetyczny

  • rekonstrukcja paznokci

  • masaż Kobido